КОНСУЛЬТАЦІЯ ПСИХОЛОГА В ЧЕРКАСАХ: ЯК ОБРАТИ ПРОФЕСІЙНОГО СПЕЦІАЛІСТА

Послуги психолога чи психотерапета стають популярним напрямком у сфері обслуговування. Все більше людей дізнаються і починають користуватися такими послугами. Критерії вибору психолога в кожного свої.

Психотерапевт Тетяна Колосова сидить в кав'ярні з книгою.

Хтось обирає за зовнішністю, комусь важливо – чи є у психолога особисте життя, комусь – яку професійну освіту здобув психолог. Як вибрати фахівця, який надасть вам дійсно професійну допомогу? У статті я опишу ті критерії, які самі психологи використовують для оцінки професіоналізму, і яким намагаються відповідати. Сподіваюся, ці спеціальні критерії допоможуть вам правильно зробити свій вибір.

Перший критерій – це здатність психолога до психотерапевтичних стосунків.

Від терапевтичних стосунків багато в чому залежить успіх терапії. Психотерапевт – це фахівець, який створює безпечні та довірчі стосунки шляхом активного слухання, безоціночної уваги, безумовного прийняття клієнта. Якщо на консультації психолог:

  • більше говорить, а ви слухаєте
  • без кінця ділитися своїм досвідом
  • розкидується порадами
  • перебиває вас
  • оцінює вас чи ваше оточення

– це показник того, що терапевтичні стосунки не встановлені. Якщо навпаки – вам, за відчуттями, безпечно, ваша довіра зростає, то зв’язок налагоджено. Ви можете ризикнути і проявляти свої найглибинніші переживання при цій людині – це сигнал до того, що у вас встановилися саме ті стосунки, в яких можливі позитивні зміни.

Другий критерій – це освітній рівень фахівця.

На психологічному ринку України та зокрема міста Черкаси працюють фахівці різного рівня. Початковий рівень – це фахівці, які пройшли перекваліфікацію на психолога, тривалість навчання один рік. Далі йдуть фахівці, які мають вищу освіту психолога – тривалість навчання п’ять років. Наступний щабель – це ті, хто має вищу освіту психолога та сертифікат із психотерапії. Вони витрачають на навчання 8-9 років. І, нарешті, найвищий освітній рівень спеціалістів – це ті, хто має вищу освіту психолога та сертифікацію в кількох методах психотерапії. Це наприклад такі методи: позитивна психотерапія, транзактний аналіз, гештальт, пісочна терапія.

Запитайте обов’язково у потенційного психолога/психотерапевта про його освіту.

Третій критерій – це професійна активність психолога.

Про що йдеться? Ну хоча б про те – коли психолог востаннє підвищував свою кваліфікацію. Чи є він членом Української спілки психотерапевтів. Чи є у нього публікації в популярних або професійних журналах. Чи веде він свій блог або сайт. Чи відвідує супервізію – зустріч для практикуючих професіоналів, на якій відбувається аналіз терапевтичних випадків. Чи проходить особисту терапію. Супервізія та особиста терапія входять до професійного стандарту для фахівців у багатьох методах.

Звісно, обираючи психолога, ви орієнтуватиметеся насамперед на свою інтуїцію, але не варто покладатися лише на неї, адже недарма існує прислів’я: «По одежі стрічають, а по уму проводжають». Якщо ваш інтуїтивний вибір буде підтверджено ще й конкретними фактами, то ваші інвестиції у ментальне здоров’я та особистісне зростання окупляться. Ви отримаєте необхідну допомогу, скориставшись психологічною послугою.

Психолог, психотерапевт Тетяна Колосова

    Запис на консультацію


    Поделиться статьей:
    Консультация психолога в Черкассах, или эффекты психотерапии.
    ЧИМ ВАМ МОЖЕ ДОПОМОГТИ ПСИХОЛОГ