«МАМИНІ КАНІКУЛИ ДУШІ»: ГРУПОВА ПСИХОТЕРАПІЯ, ВІДНОВЛЕННЯ ЖИТТЄВИХ СИЛ

У 2020 році я з командою реалізувала новий напрямок у діяльності нашої Спільноти «Канікули Душі» – виїзний ретріт для відпочинку з психотерапевтичною групою для жінок. Ми назвали цей проєкт «Мамині Канікули Душі».

Щоб відновити сили та почуватися краще, часом необхідно побути на самоті, без близьких, на якийсь час зняти з себе обов’язки. Тоді приходить ясність та розуміння, куди рухатись далі. Це можливо завдяки груповий психотерапії. Створюється група, де відбувається самопізнання, навчання, практичні вправи та робота із запитами учасниць.

«Мамині Канікули Душі» дають жінкам відпочинок, перезавантаження та можливість вирішити важливі психологічні запити. У жовтні 2021 року команда втретє провела проєкт психологічної допомоги для жінок.

ВІДПОЧИНОК ТА ПРИРОДА В ОДНОМУ ФЛАКОНІ

Жінці важливо бувати на природі та бачити красу. На проєкті це вдалося поєднати. Тепла осінь чудово підійшла для виїзду та відпочинку без дітей. Усі дні були сонячні, багато гуляли, дихали свіжістю осіннього лісу. Милувались квітами, збирали гриби. Вечорами спостерігали заходи сонця.

Побували біля річки Тясмин: дивилися на лебедів, живу воду, яка, за повір’ями, забирає горе. Здійснили міні-похід у Холодний Яр. Піднялися на гору Семидубна, де чудові краєвиди, і подих захоплює від простору та світла.

Яскраві відчуття для мешканок міста – бачити, як Природа дає сили та наповнює тіло та душу.

ЖІНОЧА ПСИХОТЕРАПЕВТИЧНА ГРУПА

Група була присвячена «Ментальному здоровю жінки». Жіноча емоційність та вразливість призводить до накопичення конфліктів. Вони можуть залишатися в тілі напругою та втомою. Щоб почуватися добре, мати достатньо енергії, виглядати впевнено і спокійно – важливо бути емоційно гнучкою та знаходити рішення для ситуацій, що склалися. Припинити накопичувати.

На психологічній групі досліджували сценарії, які нас «руйнують»: самокритика, висока вимогливість, перфекціонізм, надмірна увага до ран минулого, самопокарання за дрібні промахи.

Шукали здібності – вони є в кожній з нас. Розвивали життєві концепції, які підтримують та допомагають емоційному здоров’ю.

Прийняття себе, своїх почуттів та вчинків дозволяє зупинити внутрішнього критика. Зберігає сили для своїх планів, інтересів та стосунків.

ЖІНОЧА ТВОРЧІСТЬ

Жінці необхідно творити, і наші пра-прабабусі це знали, коли робили своїми руками одяг. На «Маминих Канікулах» вечора були присвячені майстерням:

  • робили ляльки-мотанки та твори у стилі «силуетна аплікація»
  • провели творчий вечір, де грали, змагались, показували пантоміму, співали українські народні пісні.

Відгук учасниці: «Приїжджаю кожен рік. Для мене кожен раз ці чотири дні «Маминих Канікул» як ковток свіжого повітря. Це час, коли вибудовуються нові нейронні зв’язки, відкриваються нові можливості.

За першої участі головним відкриттям було зрозуміти, наскільки сильна може бути жіноча підтримка і як комфортно може бути в жіночому колективі. Тепла та душевна атмосфера – все допомагає у груповій роботі.

Окрема подяка організаторам за режим роботи, відпочинку та за самі активності. Кожен день настільки насичений різними приємними та корисними подіями та емоціями, що наприкінці складаються у повноцінні «канікули душі». Заряду мені вистачає до наступного року».

Поделиться статьей:
МЕНТАЛЬНО ЗДОРОВІ ДІТИ. ОСОБЛИВОСТІ ВИХОВАННЯ
ПСИХОТЕРАПІЯ – ІНСТРУМЕНТ САМОДОПОМОГИ