ПРИЙОМ ПСИХОТЕРАПЕВТА. КРИТЕРІЇ ЯКІСНОЇ ПСИХОТЕРАПІЇ

У травні 2019 року я проходила навчання та психотерапію у голландських тренерів. Стаття написана після цього досвіду. У професії психолога/психотерапевта корисно бувати клієнтом і через себе відчувати ефекти психотерапії. Роблю це регулярно, щоб підтримувати особисте здоров’я та підвищувати кваліфікацію.

За допомогою психотерапії можна вирішувати конфлікти, розвивати здібності, виходити зі складних станів, визначатися з цілями, ставати сильніше, справлятися зі стресом, покращувати стосунки з собою, з іншими та з Життям.

Психотерапевтична група була спрямована на зв’язок із собою, щоб глибше зрозуміти особисті потреби. Увагу приділили роботі з внутрішнім болем та ресурсами. Груповий процес доповнив моє розуміння психотерапії. Після групи захотілося написати про критерії якості. Бо далеко не все, що зустрічається сьогодні під назвами «психотерапія», «онлайн психотерапія», «допомога психотерапевта» є якісним.

Одна клієнтка шукала психолога через Гугл. Вона вводила запити: психотерапевт Черкаси, сімейний психолог Черкаси. Потім на консультації ділилася – як було складно розібратися та обрати фахівця. І не помилитися без досвіду.

Хочу виокремити – на що важливо звертати увагу, якщо ви хочете отримати якісну послугу:

  • Перше – як заявлений психотерапевт

Професійно – це психолог із власним сайтом, веде блог, має акаунт на спеціалізованому сайті. Такий фахівець відкриває дані про свою роботу: скільки та де навчався, в якому методі працює, як часто проходить супервізію, коли та де підвищував кваліфікацію. Досвідчений консультант вказує – з якими проблемами працює, а з чим до нього звертатися не варто.

  • Ви можете використати своє право на передтерапію

Передтерапія – це попередня коротка консультація, частіше відбувається онлайн. На ній ви можете познайомитися з фахівцем, поставити питання, сформулювати запит, почути, як відбуватиметься робота.

  • Наступне – це ваша готовність

Робота вдається тоді, коли ви готові до неї. Ви здатні чесно подивитися на свої почуття, стосунки, рівень відповідальності. Хочете отримати зворотній зв’язок від психотерапевта.

  • Терапевтичні відносини

Фундамент роботи в психотерапії – це довіра в стосунках. У групі, яку я проходила, ведучі м’яко та відкрито спілкувалися, кожен відчував їх підтримку. Ви можете запитати себе: «чи вдаються мої відносини з терапевтом?», «чи поважають мої кордони?», «чи дають право бути собою та змінюватись в своєму темпі?», «чи можу говорити про особисте, чи чують мене?».

  • Глибина роботи

Консультація психотерапевта розпочинається з аналізу поведінки, але не закінчується цим. Психотерапія передбачає, що ми йдемо до причин ситуації: усвідомлюємо та трансформуємо свої почуття, змінюємо установки, відновлюємо сімейні порядки, вирішуємо конфлікти. І в результаті – відчуваємо покращення в житті.

Група, де я була учасницею, йшла протягом 100 годин. Більшість часу була присвячена активним вправам та медитаціям. На них ми усвідомлювали себе, виражали почуття, знаходили ресурси та рішення.

Психотерапія – це активний внутрішній процес трансформації клієнта. А психотерапевт – провідник та помічник. Важливий критерій – позитивні зміни. Є поняття «запит клієнта». Запит в ході психотерапії має бути вирішений.

Різні запити вимагають різного часу роботи. Але кожна зустріч – це крок до поліпшення життя. На консультаціях я завжди запитую: «Ми зробили сьогодні цей крок?».

На групі зі Свабаво та Амаргою декілька моїх запитів знайшли рішення. Я відчула себе легко та розслаблено. Велика подяка психотерапевтам!

Психотерапевт Тетяна Колосова

* Фотографії до статті з особистого архіву автора

    Запис на консультацію

    Консультація психолога/психотерапевта в Черкасах

    Поделиться статьей:
    ЦЕНТР ПСИХОЛОГІЇ В ЧЕРКАСАХ
    ДОПОМОГА ПСИХОЛОГА ОНЛАЙН. РОЗМОВА ДЛЯ ЗЦІЛЕННЯ