ІНТЕРВ’Ю З ПСИХОТЕРАПЕВТОМ: ВАЖЛИВІ ПИТАННЯ ТА ВІДПОВІДІ

Мені подобається спілкуватися з людьми, що думають. З тими, кому цікава суть, розуміти про себе, про своє місце у цьому Світі. Тому люблю питання про мою професію, про те, що таке психотерапія та в чому її особливості. Я – психолог/психотерапевт в Черкасах, надаю послуги психологічної допомоги дорослим і дітям, які знаходяться в кризі. Тут можете подивитися відгуки про мою роботу: психотерапевт/психолог Черкаси відгуки.

Ютуб-канал «Віра та Розум» взяли у мене інтерв’ю. Хочу поділитися тим, що вийшло.

Питання: Що таке психотерапія? Чим відрізняється від психіатрії та психології?

Відповідь: Психотерапія – це наука та практика, яка займається ментальним здоров’ям людини. Ментальне здоров’я – це стан фізичного, душевного та соціального благополуччя. Психотерапія займається рішенням проблем та конфліктів, що шкодять психічному здоров’ю.

Від психології відрізняється тим, що не просто займається поведінкою людини.

Допомога психотерапевта відбувається на глибокому рівні:

  • допомагає почувати себе впевнено і спокійно
  • змінює установки, з яких вже виросли
  • справляється з психічними та фізичними симптомами.

Від психіатрії відрізняється тим, що не використовує ліків, а допомагає через терапевтичні стосунки, перепроживання подій, ухвалення нових рішень.

П.: З ким працює психотерапевт?

В.: Послуги психотерапевта важливі багатьом.

Психотерапією можуть займатися:

  • абсолютно здорові люди в кризових ситуаціях. Наприклад: конфлікт в сім’ї, життєвий вибір, хронічний спад настрою, психосоматика, військова травма
  • люди, які пережили психічну травму: смерть близького родича, розлучення, булінг на роботі, втрата будинку, загроза життя
  • люди з неврозами або розладами: депресія, залежність, нав’язливі думки, тривога, паніка, соціофобія
  • люди з психічним захворюванням. Тут робота йде в тандемі з психіатром.

Я практикуючий психотерапевт в Черкасах, сімейний психолог. Моя спеціалізація – це люди в кризі, психічно травмовані, з розладами та неврозами.
Психічна травма в європейських країнах прирівнюється до фізичної, і при поліклініках активно працюють психологи та психотерапевти.

П.: Які види психотерапії існують?

В.: Психотерапія проходить в індивідуальному форматі. Індивідуальна психотерапевтична консультація: первинна зустріч, на якій ми проводимо діагностику та розбираємося з причинами і симптомами.
Наприклад, якщо є конфлікт з партнером, до цього призводять наступні причини: негативні установки, високий рівень тривоги, травми в попередніх стосунках, приклади з дитинства. Ми повинні чітко розуміти, що стоїть за таким явищем, як скандали. Недостатньо перестати просто скандалити, оскільки причина буде проявлятися та створювати нову напругу.

Ще є групова психотерапія: люди працюють в групі та допомагають один одному вирішити свої запити. Тут терапевт працює одразу з усією групою і використовує успішний досвід кожного. Є групи підтримки та відреагування для людей, які пережили схожу психологічну травму.

П.: В чому плюси та мінуси психотерапії?

В.: Плюси: розвиває самостійність, підвищує усвідомленість. Людина починає розбиратися у своїх цінностях, розвиває емоційну грамотність – здатність розуміти й обирати емоції. Внаслідок цього підвищується якість життя: покращується здоров’я, більше енергії, стабільніше настрій, налагоджується контакт з собою та іншими.

Мінусів я не бачу. Вікових обмежень немає. Я працюю як дитячий психолог Черкаси, психотерапевт для підлітків, психотерапія дорослих Черкаси.
Єдина умова – людина прагне пізнати себе, готова до розкриття.

П.: Що допомагає людині бути емоційно благополучною?

В.: Емоційне благополуччя – це стабільна турбота про себе. Важливо виділяти час і місце для самопізнання. Необов’язково ходити до психотерапевта, ви можете вести щоденник емоцій. Головне – це робити постійно.

Щоб бути емоційно благополучним, необхідно:

  1. Визнавати усі почуття.

Поганих, негативних почуттів не існує. Кожне має свою функцію і чомусь слугує. Ні від чого не треба позбавлятися. Почуття – це ниточка до потреби. Наприклад, злимося, а хочемо, щоб нас любили. Боїмося – і це потреба в захисті та підтримці. Самотність – це потреба в зв’язку.

2. Вміти цінувати себе та зупиняти внутрішнього критика.

Ми часто стикаємося зі знеціненням: в садочку, школі, на роботі. І звикаємо до себе відноситися вимогливо. Багато від себе вимагаємо, а у разі помилки караємо. Це не дозволяє радіти життю. Варто припинити це робити. Важливо ставитися до себе з більшою цінністю і повагою.

  1. Досліджувати цінності.

Легко почати жити не своїми цінностями. Потрапити під вплив інших – це дорога в нікуди, так ви прийдете до розчарування. Істинні цінності роблять нас сильними та впевненими.

Відгук клієнтки: «В житті кожної людини бувають складні ситуації. Іноді можна їх здолати самостійно, іноді – за допомогою друзів, рідних. Але іноді це дуже складно і без допомоги професіонала не впоратися. У ситуації, яка виникла у мене, не допомагало нічого. Я помічала, що наближаюсь до «точки неповернення». Вимушена була звернутися по допомогу до Тетяни Олександрівни. І не пошкодувала: не так багато часу пройшло, я почала інакше дивитися на ситуацію, приймати навколишній світ і людей. Спасибі».

Якщо вам цікаві реальні історії і відгуки, можна прочитати тут: допомога психотерапевта Черкаси відгуки.

Психотерапевт Тетяна Колосова

    Запис на консультацію

    Поделиться статьей:
    ПСИХОТЕРАПІЯ – СУЧАСНА ТРАДИЦІЯ
    ДОПОМОГА ПСИХОЛОГА ПРИ ДЕПРЕСІЇ