ПСИХОЛОГІЧНА ДОПОМОГА ЖІНЦІ. ПРОЄКТ «МАМИНІ КАНІКУЛИ ДУШІ»

Мої проєкти найчастіше з’являються з моїх потреб. Багато років тому, коли старший син був маленьким, хотілося для себе і для дитини поєднати відпочинок та розвиток на природі. З цього бажання народився сімейний психологічний табір «Канікули Душі», який успішно працює більше десяти років.

Поступово табір для дорослих та дітей став основою, щоб створити Центр психології в Черкасах. В ньому можна отримати індивідуальну консультацію психолога/психотерапевта, пройти психологічні групи для дорослих.

Коли я, як координатор, працюю над проєктами, відчуваю, що багато віддаю в роботу. Розумію, що віддача без підзарядки нерідко призводить до кризи: коли емоційний баланс «брати-давати» порушується, втрачаються енергія та сили. Коли жінка віддає себе по максимуму, настає психологічне виснаження.

Важливо вчасно зупинитися, прислухатися до внутрішніх бажань й відновити сили. Як мінімум, дозволити собі справжній відпочинок.

Це розуміння необхідності відпочинку та психологічної підтримки для жінок стало натхненням, щоб створити новий проєкт «Мамині Канікули Душі».

Перші «Мамині Канікули Душі» відбулися у жовтні 2020 року.

Ми провели чотириденний проєкт в комфортному готелі на природі. Погуляли в осінньому лісі, відчули енергію життя. Для мешканки міста незвично – спокійно милуватися, як восени на сосні червоніє дикий виноград. Багато гуляли, дивилися навколо та вглиб себе.

Жіночий відпочинок – це коли немає буденних справ. Можна видихнути, озирнутися. Спокійний ритм без дедлайнів та клопотів вже дає розслаблення.

Сучасній жінці важко виділити собі місце та час для творчості. А тут був простір створити унікальні речі на творчих вечірніх майстернях.

ЖІНОЧА ПСИХОТЕРАПЕВТИЧНА ГРУПА

Коли у тебе є діти, ти не зовсім належиш собі. І ти природно включена в їх потреби та вимикаєш на деякий час свої. З одного боку, процес природний. З іншого, ще ніколи в історії діти не знаходилися так довго з матерями. Вік відділення дитини зсунувся до 10 років, коли мама не супроводжує в іграх та прогулянках. А якщо дітей в сім’ї декілька – мамі треба усіх емоційно підтримувати та кожному давати свій час.

Звідси емоційне вигорання матерів. У практиці психотерапевта я зустрічаю багато втомлених мам, які не знають – як цьому зарадити. Часто діти такої мами емоційно нестабільні: занадто прив’язані, несамостійні, збудливі, не хочуть грати самі, вчити уроки, дружити та ділитися з іншими дітьми.

Дитина та її проблеми в цих взаємовідносинах займають центральне місце. Рішенням для мами є її свідоме бажання приділяти більше уваги собі. Важливо розібратися у своїх бажаннях, знайти джерело любові та цінності. Крім ролі матері розвивати жіночу ідентичність. Для саморозвитку добре підходить жіноча психотерапевтична група.

На «Маминих Канікулах» учасниці пройшли групову психотерапію. Невелика кількість – це камерність та довірчі стосунки під час психотерапії. Простір, де можна спілкуватися, ділитися наболілим, сміятися і плакати. Група допомогла краще почути себе, адже ми схожі, наші історії перегукуються. Зібравшись разом, ми створили потужне поле підтримки для вирішення запитів кожної.

Завдяки групі я замислилася про емоційно благополучну жінку та про її здібності.

Емоційно благополучна жінка здатна:

  • ділитися відповідальністю з оточенням, розрізняти свою та не свою відповідальність
  • довіряти своїм почуттям та бажанням
  • цінувати себе за те, що робить, і за те, що вона є у цьому Світі
  • дарувати любов собі та близьким
  • чути своє тіло й серце
  • природно бути жіночною.

Ми хочемо жити активно, ростити дітей щасливими, будувати здорові стосунки та отримувати турботу. А ще нам доводиться витримувати складнощі: війна, втрати. Це вдається нам, коли ми піклуємося про себе та маємо емоційну грамотність. Тоді ми здатні протистояти труднощам та почувати себе впевнено. Нам менше загрожує втома та емоційне вигорання.

Психотерапевт Тетяна Колосова

    Запис на консультацію

    Поделиться статьей:
    ДОПОМОГА ПСИХОЛОГА ПРИ ДЕПРЕСІЇ
    ЧАС ВІДВІДАТИ ПСИХОТЕРАПЕВТА: ПАНІЧНІ АТАКИ